Wstawiamy do tekstu polskie znaki oraz duże i małe litery. Do tekstu wstawiamy namalowany samodzielnie w Paincie obraz.
28 paź 2020
27 paź 2020
Jak napisać prostą grę
25 paź 2020
Urządzenia peryferyjne komputera
Urządzenia peryferyjne, urządzenia wejścia i wyjścia komputera to już dla czwartoklasistów nazwy dobrze znane. Dla utrwalenia wiadomości z lekcji uczniowie za pomocą aplikacji Learninapps wykonali gry. Zapraszam do zabawy. Sprawdźcie swoją wiedzę!
Praca Ewy, Oli i Emilki
Urodziny Polski
24 paź 2020
Uzupełnij poniższy tekst polskimi znakami.
O ziemi□ si□ huk□o,
Rozsypa□o si□ po k□tach,
Strasznie si□ pot□uk□o:
I – zgubi□o kropeczk□,
H – z□ama□o k□adeczk□,
B – zbi□o sobie brzuszki,
A -- zwichn□□o n□□ki,
O -- jak balon p□k□o,
a□ si□ P przel□k□o.
T -- daszek zgubi□o,
L -- do U wskoczy□o,
S -- si□ wyprostowa□o,
R -- praw□ nog□ z□ama□o,
W -- stan□ło do g□ry dnem
i udaje, □e jest M.
Iteracja, sekwencja, selekcja
Obejrzyj film. W każdej chwili możesz zatrzymać i posłuchać jeszcze raz. Przeczytaj uważnie definicję algorytmu iteracyjnego, sekwencyjnego i selekcyjnego. Przytoczyłam też trzy przykłady algorytmu z każdego rodzaju po jednym. Przeczytajcie a następnie spróbujcie wykonać poniższy test
Drzewo
C++ instrukcja warunkowa
Gdybyśmy w scratchu chcieli napisać program, który prosi o podanie nr PIN i LOGINU z funkcją warunkową JEŻELI lub JEŻELI W PRZECIWNYM RAZIE program wyglądałby tak:
Zmienna typu string
Piszemy pierwszy program
Poniżej zamieściłam prezentację dotycząca C++. Obejrzyjcie ją, a następnie obejrzyjcie film. Po obejrzeniu filmu spróbujcie napisać program, który policzy pole prostokąta. Użyjcie strumienie CIN i COUT oraz utwórzcie zmienne typu integer, którym przypiszecie dowolne wartości odpowiadające długości boków prostokąta.
Pobieranie codeblock
Algorytmy- schematy blokowe
Algorytm Euklidesa
Czym jest Algorytm Euklidesa?
Dla znajdowanie największego wspólnego dzielnika (NWD) dwóch licz naturalnych służy ALGORYTM EUKLIDESA.W realizacji algorytmu Euklidesa wykorzystujemy instrukcję warunkową Jeżeli oraz iteracyjne powtarzaj aż. W tym algorytmie występują sytuacje warunkowe i polecenia powtarzające się aż do spełnienia warunku
System binarny
Rodzaje sieci komputerowych
21 paź 2020
Animacje stworzone na Dzień Nauczyciela
Jak używać bloczków nadaj wiadomość? Jak wstawiać muzykę do animacji? Jak zmieniać kostiumy? Tego uczyli się uczniowie klasy piątej. Wprawdzie Dzień Nauczyciela już za nami, ale dzisiaj zapraszam do obejrzenia kilku animacji piątoklasistów.
19 paź 2020
Animacja scratch - Dzień Nauczyciela
W tym zadaniu nauczycie się robić animację z pokazujących się liter. Użyjecie bloczków z trzech kategorii ZDARZENIA, KONTROLA i WYGLĄD. Kliknijcie poniższy link.
18 paź 2020
Marzenia dzieci
Ciekawa jestem jakie macie marzenia? Czego sami byście sobie życzyli. To zadanie dla Was. Pobierzcie obrazek, który jest poniżej. (kliknij na obrazek i prawym przyciskiem myszy zaznacz ZAPISZ GRAFIKĘ JAKO). Następnie otwórz za pomocą Painta i wpisz jakie są twoje marzenia
Algorytmy -wyrażenia
Obejrzyjcie film i napiszcie algorytm które będzie liczył sumę, różnicę, iloczyn i iloraz.
Mapchart
mapchart.net
Wykonajcie swoją własną spersonalizowaną mapę podróży po Polsce. Za pomocą programu Mapchart, który zaraz poznacie stwórzcie mapę miejsc, które odwiedziliście. Będzie to wasz własny projekt stworzony z zasadami przestrzegania praw autorskich.
Zrobiłam dla was film, w którym pokazuję krok po kroku jak korzystać z programu Mapchart. Do programu nie musicie się logować i nie musicie go pobierać. Obejrzyjcie film i wykonajcie zadanie.- Kolorami zaznaczcie województwa, w których znajdują się miejscowości, które zwiedziliście.
- W etykiecie napiszcie z jedno zdanie o tym miejscu.
Prawo autorskie
Jak działa prawo autorskie? Czym ono jest? Obejrzyjcie poniższy krótki film.
Co to jest algorytm?
Co to są algorytmy? Czy odnoszą się tylko do przedmiotów ścisłych lub gier, a może z algorytmem spotykamy się w codziennym życiu? Poniżej zamieściłam dwa filmy.
Obejrzyj pierwszy film, a następnie zagrajcie w grę zgadywanie liczb [GRA KLIKNIJ TUTAJ]. Następnie obejrzyjcie film drugi.Zadanie dla was:
Na podstawie obu obejrzanych materiałów spróbujcie napisać definicję algorytmu
Jesteśmy bezpieczni w sieci - scratch
Poniżej zamieściłam film. Obejrzyjcie go i na podstawie filmu napiszcie program (algorytm) w scratchu (może to być gra, może być animacja) o bezpieczeństwie w sieci.
Historia mediów społecznościowych
Przyszło nam żyć w trudnych czasach, w których światowa epidemia wymogła na wszystkich konieczność używania internetu czy mediów społecznościowych. Poniżej załączyłam link do artykułu, który pokazuje historię mediów społecznościowych.
HISTORIA MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH - LINK DO POBRANIA
Urządzenia wejścia i wyjścia - gry stworzone przez dzieci
Tablet graficzny, głośniki, drukarka mysz czy mikrofon to niektóre z urządzeń podłączanych do komputera. Dzielimy je na wejściowe i wyjściowe, ale które to urządzenia wejścia, a które wyjścia? Klasa czwarta nie ma już wątpliwości. Zobaczcie sami. Uczniowie za pomocą learningapps stworzyli gry i utrwalili wiadomości z lekcji. Zagrajcie i sprawdźcie swoją wiedzę:)
[kliknij, aby zagrać] - gra stworzona przez Zosię i Helenkę
11 paź 2020
Html - znaczniki tabeli
kilka znaczników tabeli autorstwa beata stopczyńska